Lehetek – ha a szakmánkat tekintve passzolunk egymáshoz!
Végzettségemet tekintve ugyanis jogi asszisztens vagyok.
Igen, ez egy végzettség. Nem tanfolyamon szereztem, nem egy elvégzett kurzus végén kaptam róla oklevelet, nem online, e-learning képzést követően kiállított tanúsítványom van róla.
Nekem erről a szaktudásomról a 4 féléves képzés tantervi követelményeinek teljesítését követően bizonyítványt állított ki egy akkreditált oktatási intézmény. Igen, bizonyítványt!
Többek mellett a szakmájukban, szakterületükön nevet szerző, kiváló jogászok képeztek ki. Volt közöttük bíró, ügyész és jegyző is, s a képzési idő végén előttük adtam számot tudásomról.
Hogy mi fán terem az én „tudományom”?
Nos, nagyon röviden és tömören: engem, a jogi asszisztenst arra képeztek ki, hogy egy jogász végzettségű személy jobbkeze legyek.
Nem, nem! Félreértettél! Nem adhatok jogi tanácsot!!! Jogi asszisztensként nem gyakorolhatom a jogot! Nem vagyok jogász, sem jogi végzettségű!
Hogy akkor mégis, mi tesz engem kifejezetten egy jogász jobbkezévé?
Nos, nézzük csak! Tanultam büntető- és büntető eljárásjogot, polgári jogot, családjogot, munkajogot, pénzügy- adó- és illetékjogot, és kereskedelmi jogot. Aztán ott voltak ugyebár az alapozó tantárgyak, mint például a szociológia, a statisztika, a jogi alaptan, a kommunikáció, a közgazdaságtani és a közigazgatási alapok, s persze az állam- és jogtörténet. S persze mindemellett és egyáltalán nem mellékesen kellő hangsúlyt kaptak az ügyviteli és ügyintézési feladatok – nemcsak az igazságszolgáltatáson belül (bíróság, ügyészség, rendőrség), hanem azon kívül is (pl. önkormányzatok, földhivatal). Ja, és menedzsment tárgyak, azok is voltak. Persze a képzés részét képezte még a gépírás, de hogy őszinte legyek, én ezt már jóval korábban elsajátítottam, erről is bizonyítványom van, egy másik szakképző intézménytől.
Szóval jogi asszisztens vagyok. Olyan feladatokat vagyok képes ellátni, amit esetleg eddig Te, mint jogász, kénytelen voltál magad megcsinálni – pedig hát biztosan lenne sok más egyéb, nagy koncentrációt igénylő teendőd, amihez valóban jogi végzettség szükséges.
Az én feladatom az, hogy akár az igazságszolgáltatásban, akár a közigazgatási szerveknél, vagy épp a magánszférában tevékenykedve, munkámmal megkönnyítsem a jogvégzett személy, vagy a jogi területen működő szervezet tevékenységét.
A jogi terület a specializációm, ezért viselhetem a jogi asszisztens nevet.
Ha jogász vagy, ill. jogi területen dolgozol és úgy gondolod, hogy hasznodra lehetek, mint „virtuális jogi asszisztens”, keress meg! Jelenléti munkavégzéssel nem, de távmunkával bármikor állok rendelkezésedre!
Ha nem jogi területen dolgozol, vagy nem jogász végzettségű vagy, ám hasznát vennéd képzettségemnek és a több, mint 20 éves, adminisztratív területen szerzett tapasztalatomnak, támunkavégzés keretein belül bármikor szívesen leszek a Te „virtuális irodai alkalmazottad”!
Papírmunka? Bízd rám! Én szeretem a papírmunkát!