Pedig csak a szolgáltató írt rosszul. 🙈

Kaptam egy e-mail „értesítőt”, látszólag az internetszolgáltatómtól. A levél szerint elkészült a számlám (amit nem csatoltak), és ha késedelembe esem, +500 Ft késedelmi kamat kerül felszámításra.

A szöveg?

Egybefolyó, tőmondatos, helyesírási aknamező – tipikusan az a fajta, amit a spamfilter is gyanakodva méreget.

Mondtam is magamban: „Na, megint valaki a cég nevében próbálkozik…”

Írtam a szolgáltatómnak, hogy szerintem csalók próbálnak visszaélni az adataikkal.

Estére jött a válasz, egy szépen formázott, korrekt magyar nyelvű levélben tisztázták is a dolgokat. 😅

Nem, nem csalók voltak… Ők küldték.


Mi ebből a tanulság?

🔹 A hitelesség az esetek döntő többségében igenis első benyomás kérdése — egy rosszul megírt e-mail akár a saját márkádat fordíthatja ellened.

🔹 A jó szöveg nem luxus, hanem bizalomépítés.

🔹 És a minőségen aluli kommunikáció bizony gyanús, még ha nem is spam…

Ha valakinek valaha is kétsége lenne afelől, hogy érdemes-e profira bíznia pl. egy levél megfogalmazását, vagy kell-e legalább egy pici időt szánnia arra, hogy a szöveget újra átfussa:

Igen, érdemes. Nagyon!

Keressetek bizalommal!


Ági

Szeretem a „papírmunkát”, munkám a hivatásom! Jogi asszisztens felsőfokú szakképesítéssel, minőségügyi munkatárs – belső minőségügyi auditor tanúsítvánnyal, gyors- és gépíró végzettséggel rendelkezem. Szakmai tapasztalatomat több mint 20 év adminisztratív területen végzett munkával, az állami szektorban és a versenyszférában dolgozva, vezetők munkáját támogatva szereztem. Jelenleg is a közszférában dolgozom, főállásom mellett vagyok egyéni vállalkozó.

Webírnok | Amikor azt hiszed, hogy SPAM, pedig csak a szolgáltató ír rosszul... A minőségen aluli kommunikáció gyanús, még ha nem is levélszemét.